Pomóż Marcelinie

 

 

Maseczki domowe
Zachęcamy do wypróbowania kilku maseczek domowej roboty.
Jeżeli wątpisz w celowość stosowania maseczek przygotowanych przez siebie przeczytaj krótki tekst o domowych maseczkach kosmetycznych.
Receptury maseczek do przygotowania w domu.
Zapraszamy i zachęcamy do własnych eksperymentów Zobacz domowe maseczki ..

Domowy wyrób kosmetyków
Masz za sobą pierwsze doświadczenia z własnej roboty maseczkami kosmetycznymi?
Dlaczego by nie spróbować zrobić sobie krem lub inny kosmetyk?


MATRIGEL (Biomatrix)


Maseczki i okłady z alg obok niewątpliwego bardzo korzystnego działania na skórę posiadają kilka wad związanych z postacią samej maseczki:
 1. Konieczność przygotowania maseczki przed jej użyciem, niezbędne jest wymieszanie sproszkowanych alg z wodą aż do uzyskania jednolitej masy,
 2. Konieczność kontrolowania temperatury okładu,
 3. Nakładanie maseczki a zwłaszcza okładu wymaga pewnej wprawy. Trudno jest nałożyć maseczkę samodzielnie czynność ta wymaga pomocy drugiej osoby. Dlatego maseczki i okłady z alg stosowane są głównie w salonach kosmetycznych,
 4. Konieczność dokładnego umycia się po zabiegu zwłaszcza w przypadku okładu na ciało. Nawet maseczki typu peel-off pozostawiają na skórze po zdjęciu drobne fragmenty maseczki.
Ciekawym produktem posiadającym własności maseczek z alg jednocześnie pozbawionym większości wad maseczek otrzymywanych ze sproszkowanych alg jest wyrób dostępny pod nazwą handlową MATRIGEL.

Matrigel produkowany jest na bazie polisacharydów otrzymywanych z alg oraz phytosqualanu pozyskiwanego z wysokiej jakości oleju z oliwek. Proces produkcyjny przebiega z wykorzystaniem technik suszenia w niskich temperaturach.

Gotowy produkt przypomina trochę delikatny płatek sprasowanej wiskozy lub bibułę.

Matrigel jest maseczką przeznaczoną do masażu, w podstawowej wersji posiada własności wygładzające i ochronne.

Zabieg jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, szczególnie dobre wyniki uzyskuje się po aplikacji na skórę tłustą, zanieczyszczoną lub zmęczoną.

W trakcie zabiegu produkt jest niemal w całości wchłaniany przez skórę. Nie jest konieczne mycie, wystarczające jest delikatne wytarcie powierzchni skóry.

Już jednorazowy zabieg przynosi zauważalną poprawę stanu skóry, a korzystny efekt utrzymuje się przez okres od kilku dni do 2 tygodni.

Matrigel dostarczany jest w formie gotowych okładów o różnych kształtach umozliwiających selektywne stosowanie produktu na wybrane miejsca na trwarzy lub w postaci arkuszy o rozmiarze kartki papieru A4, z których można wycinać za pomocą nożyczek dowolne potrzebne kształty okładu.

Okłady Matrigel pakowane są w hermetyczne koperty, które otwiera się przed zabiegiem.
Matrigel nie zawiera konserwantów.

Poza podstawową wyżej opisaną wersją, dostępne są również maseczki zawierające różne dodatkowe substancje aktywne, zapewniające bardziej specyficzne działanie maseczki, umozliwiające dostosowanie zabiegu do rodzaju i kondycji skóry.

 

Zabieg z wykorzystaniem maseczek Matrigel

Uwaga: zastosowanie peelingu przed zabiegiem podniesie jego skuteczności.

 1. Przygotowujemy Matrigel do użycia, otwieramy opakowanie Matrigel. Należy zadbać aby dłonie były suche. Odkładamy na bok gotową do użycia maseczkę.

   

 2. Zwilżamy skórę przy pomocy pędzelka kosmetycznego.
  Do zwilżenia możemy użyć zależnie od potrzeby: płyn zawierającym substancje aktywne, lotion odpowiedni do rodzaju skóry poddawanej zabiegowi lub modę mineralną.

   

   

 3. Układamy płatki maseczki na odpowiednich miejscach twarzy.
  Należy uważać aby czynność tą wykonać suchymi rękoma.

   

   

   

   

 4. Obficie zwilżamy ułożone płatki maseczki na twarzy. Odczekujemy chwilę do momentu aż płatki zaczną żelować. Kiedy płatki staną się półprzeźroczyste, zwilżamy dłonie i rozpoczynamy delikatny masaż.

   

   

   

 5. Masaż prowadzimy przez 5 - 10 minut, dbając aby dłonie i okład na skórze były dobrze zwilżone. W trakcie masażu staramy się możliwie równomiernie rozprowadzić żelujący okład na powierzchni skóry. W miarą trwania masażu żel będzie wchłaniany przez skórę. Masaż przerywamy po 10 minutach lub wcześniej jeżeli cały okład zostanie wchłonięty przez skórę.

   

 6. Kończymy zabieg delikatnie wycieramy twarz zwilżonym ciepłym ręcznikiem. Na zakończenie zabiegu możemy nałożyć krem.

 

 

 

 Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie prześlij nam swój adres e-mail.

E-mail:

Imię:   

Zgadzam się z Polityką Prywatności


Usługę obsługuje FreeBot

 

 


Surowce naturalne
Ponieważ coraz częściej otrzymujemy zapytania o naturalne surowce w małych opakowaniach. Zamieściliśmy listę surowców, które można nabyć w opakowaniach mniejszych niż te stosowane w przemyśle. Zapraszamy do zapoznania się z listą surowców.