Pomóż Marcelinie

 

 

Maseczki domowe
Zachęcamy do wypróbowania kilku maseczek domowej roboty.
Jeżeli wątpisz w celowość stosowania maseczek przygotowanych przez siebie przeczytaj krótki tekst o domowych maseczkach kosmetycznych.
Receptury maseczek do przygotowania w domu.
Zapraszamy i zachęcamy do własnych eksperymentów Zobacz domowe maseczki ..

Domowy wyrób kosmetyków
Masz za sobą pierwsze doświadczenia z własnej roboty maseczkami kosmetycznymi?
Dlaczego by nie spróbować zrobić sobie krem lub inny kosmetyk?


Cellulit stop !

Cellulit (trochę herezji na jego temat)

Cellulit to gromadząca się pod skórą tkanka tłuszczowa , która przybiera postać nieregularnych grudek. Grudki tkanki tłuszczowej sprawiają że powierzchnia skóry staje się nierówna, pofałdowana (efekt pomarańczowej skórki). Najczęstrze miejsca pojawiania się celulitu do brzuch, biodra i uda. Miejsca genetycznie "zaprogramowane" do gromadzenia rezerw energii na okresy braku pożywienia lub zwiększonego zapotrzebowania na energię.

W miarę upływu czasu objawy celulitu będą się nasilać o ile nie będziemy temu przeciwdziałać.

Powstawania celulitu uwarunkowane jest następującymi czynnikami:

  • zła dieta, warto przeczytać: Śliwka zapomniany owoc
  • brak ruchu,
  • zaburzenia hormonalne,
  • skłonności dziedziczne.
Większość opracowań omawiających problem cellulitu podkreśla znaczenie zaburzeń hormonalnych na jego powstawanie. Nie chcemy negować wagi wpływu hormonów na procesy formowania celulitu ale naszym zdaniem mocno niedoceniane jest znaczenie dwóch innych czynników: diety i aktywności fizycznej.

Cellulit jest "chorobą" cywilizacyjną. Zbyt kaloryczna dieta, nadmiar sodu w diecie oraz siedzący tryb życia to są najważniejsze przyczyny powstawania cellulitu.

W biednych regionach świata nie widuje się ludzi dotkniętych celulitem, nie licząc turystów z krajów bogatych a w każdym razie jest tych ludzi wielokrotnie mniej niż w krajach rozwiniętych. Tryb życia ludności w biednych krajach również odmienny.

W krajach rozminiętych nawet osoby szczupłe mogą cierpieć na cellulit tzw. cellulit wodny objawiający się obrzękami w okolicach ud i pośladków. Celulit wodny jest spowodowany nieprawidłowym krążeniem krwi w naczyniach włosowatych i limfy w naczyniach limfatycznych znajdujących się pod skórą.

Często cellulit wodny jest pierwszą fazą powstawania cellulitu tłuszczowego. Przyczyną pojawiania się cellulitu wodnego jest brak aktywności fizycznej oraz dieta bogata w substancje zatrzymujące w organizmie wodę i niedobory substancji korzystnie oddziałujących na kondycję naczyń krwionośnych.

To są fakty.

Jakie z tego wnioski można wysnuć dla nas?

Jeżeli zaobserwowaliśmy u siebie objawy cellulitu aby go zwalczyć musimy zmienić nawyki żywieniowe i prowadzić bardziej aktywny tryb życia.

Proces zwalczania cellulitu powinniśmy również wesprzeć odpowiednimi kosmetykami.

Nasz plan walki z cellulitem:

1. Zdrowe odżywianie mniej kalorii.

Kończymy z objadaniem się liczymy kalorie ale nie należy popadać w skrajności. Nasza dieta powinna doprowadzić do obniżenia wagi jeżeli mamy nadwagę ale głównym celem jest poprawienie bilansu energetycznego tzn. zjadamy tyle kalorii ile potrzebne jest na pokrycie zapotrzebowania energetycznego organizmu.
Bilans energetyczny powinien być lekko ujemny jeżeli chcemy schudnąć.

Dieta powinna być obliczona na działanie długofalowe. Pamiętajmy że gwałtowna utrata wagi ciała szkodzi urodzie, sprzyja powstawaniu zmarszczek a tego chyba nie chcemy.

2. Więcej ruchu.

Zależnie od możliwości i warunków:
Wsiadamy na rower (rower umieściliśmy na pierwszym miejscu ponieważ nie licząc wyspecjalizowanych ćwiczeń jest to najlepsza forma aktywności fizycznej w walce z cellulitem). Godzina jazdy rowerem, jak obliczają specjaliści to wydatek rzędu 500 - 600 kcal. W czasie jazdy rowerem aktywne są grupy mięśni, których praca w największym stopniu wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej brzucha, ud i pośladków.

Jeżeli rower jakiegoś powodu nie wchodzi w rachubę, chodzimy na spacery lub biegamy. Godzinny marsz to wydatek ok. 200 - 250 kcal.

3. Zabiegi pielęgnacyjne.
Ten punkt już wkrótce opiszemy dokładniej

Masaż pobudzający krążenie okolic ciała objętych cellulitem z użyciem "Masaż Nivea body" lub rękawicy do masażu.

Okłady antycelulitowe, peeling skóry z zastosowaniem składników wspomagających redukcję tkanki tłuszczowej.

Peeling domowy fusy z kawy mielonej zmieszane z olejkiem, kofeina zawarta w kawie pobudza miejscowo krążenie co powoduje przyśpieszenie spalania tłuszczu olejek może to być oliwka dla dzieci lub inny olejek kosmetyczny, doskonały jest olej abisyński ponieważ szybko i głęboko wnika w skórę transportując kofeinę.

Okłady z dodatkiem "atomizowanej wody morskiej", która zawiera dużo jodu.

Okłady zawierające: rozdrobnione świeże ziele ruty, nostrzyka, bluszczu lub ekstrakty z tych roślin.

Okłady z alg zielonych i brunatnych o tym piszemy na stronie startowej.

Stosowanie kosmetyków ujędrniających skórę i redukujących tluszcz.Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie prześlij nam swój adres e-mail.

E-mail:

Imię:   

Zgadzam się z Polityką Prywatności


Usługę obsługuje FreeBot

 

 


Surowce naturalne
Ponieważ coraz częściej otrzymujemy zapytania o naturalne surowce w małych opakowaniach. Zamieściliśmy listę surowców, które można nabyć w opakowaniach mniejszych niż te stosowane w przemyśle. Zapraszamy do zapoznania się z listą surowców.