Pomóż Marcelinie

 

 

Maseczki domowe
Zachęcamy do wypróbowania kilku maseczek domowej roboty.
Jeżeli wątpisz w celowość stosowania maseczek przygotowanych przez siebie przeczytaj krótki tekst o domowych maseczkach kosmetycznych.
Receptury maseczek do przygotowania w domu.
Zapraszamy i zachęcamy do własnych eksperymentów Zobacz domowe maseczki ..

Domowy wyrób kosmetyków
Masz za sobą pierwsze doświadczenia z własnej roboty maseczkami kosmetycznymi?
Dlaczego by nie spróbować zrobić sobie krem lub inny kosmetyk?JONOFOREZA

Zabieg z użyciem elektrycznego prądu stałego, który pomaga wprowadzić do organizmu przez skórę substancje aktywne (leki, preparaty kosmetyczne). Skutecznemu wprowadzeniu podlegają substancje, które ulegają dysocjacji przy połączeniu z wodą ( w roztworach wodnych substancje ulegają rozpadowi na cząstki posiadające ładunek elektryczny - jony).
Prąd elektryczny oddziałuje na jony w ten sposób, że te przemieszczają się w kierunku elektrody posiadającej przeciwny ładunek elektryczny. W medycynie zabiegi jonoforezy stosuje się w leczeniu stanów zapalnych, przy zwyrodnieniu stawów, uśmierzaniu bólu, w zabiegach mających na celu obniżenie napięcia mięśni.

Przykładami substancji, które można aplikować w zabiegach jonoforezy są: hydrokortyzon, wapń, lidokaina, jod, magnez, histamina, butapirazol. Źródłem prądu dla zabiegów jonoforezy są urządzenia pozwalające kontrolować natężenie płynącego przez organizm prądu, zapewniające jednocześnie bezpieczeństwo i ochronę przed porażeniem prądem elektrycznym.

Ilość substancji czynnej jaka zostaje wprowadzona do organizmu zależy od natężenia prądu i czasu trwania zabiegu.

Zwykle w zabiegach stosowane jest natężenie prądu od ok. 0,5 mA do kilku miliamperów. Czas trwania zabiegu wynosi od ok. 10 minut do półgodziny. W zabiegach kosmetycznych natężenie prądu jest zwykle niższe i zawiera się w przedziale od 0,1 mA do 1 mA, również czas zabiegu jest krótszy. Jonoforezę stosuje się w seriach od kilku do kilkunastu zabiegów.Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie prześlij nam swój adres e-mail.

E-mail:

Imię:   

Zgadzam się z Polityką Prywatności


Usługę obsługuje FreeBot

 

 


Surowce naturalne
Ponieważ coraz częściej otrzymujemy zapytania o naturalne surowce w małych opakowaniach. Zamieściliśmy listę surowców, które można nabyć w opakowaniach mniejszych niż te stosowane w przemyśle. Zapraszamy do zapoznania się z listą surowców.