Pomóż Marcelinie

 

 

Maseczki domowe
Zachęcamy do wypróbowania kilku maseczek domowej roboty.
Jeżeli wątpisz w celowość stosowania maseczek przygotowanych przez siebie przeczytaj krótki tekst o domowych maseczkach kosmetycznych.
Receptury maseczek do przygotowania w domu.
Zapraszamy i zachęcamy do własnych eksperymentów Zobacz domowe maseczki ..

Domowy wyrób kosmetyków
Masz za sobą pierwsze doświadczenia z własnej roboty maseczkami kosmetycznymi?
Dlaczego by nie spróbować zrobić sobie krem lub inny kosmetyk?


Zachowaj młody wygląd na długo

Czy chcesz wyglądać młodo?
Kto by nie chciał.
Dzisiaj nie tylko gwiazdy show biznesu muszą wyglądać młodo. Współczesny świat faworyzuje młodość. Aby nie dać zepchnąć się na margines trzeba zadbać o swój młody wygląd.

Jak zachować młody wygląd?
Istnieje wiele radykalnych sposobów na odmłodzenie wyglądu, poczynając od kosmetyków liftingujących poprzez zastrzyki z kolagenu, botoksu lub innych środków o podobnym działaniu do zabiegów chirurgicznych. Wszystkie te sposoby charakteryzują się wysokimi kosztami ich stosowania oraz w przypadku inwazyjnych metod ryzykiem powikłań.
Jeżeli nie jestem gotowa na tego typu rozwiązania z powodów finansowych lub jakichkolwiek innych czy jest dla mnie jakieś inne rozwiązanie? Sposób żeby wyglądać młodo i wygląd taki zachować możliwie jak najdłużej.

Naszym zdaniem taki sposób istnieje, wymaga pewnej dyscypliny i konsekwencji ale na pewno przyniesie zauważalną poprawę wyglądu w stosunkowo krótkim czasie. Co najważniejsze nigdy nie jest za późno żeby zacząć, ale trzeba pamiętać że im wcześniej będzie wprowadzony w życie tym lepsze będą wyniki. Nigdy też nie jest za wcześnie żeby go zacząć stosować.

Co muszę zrobić żeby aby wyglądać młodziej i wygląd zachować na dłużej?
To proste a zarazem trudne bo wymaga konsekwencji.
Zastosuj (dziewięć) poniżej wymienionych zaleceń a rezultaty będą naprawdę dobre.
 • Pij codziennie dużo wody mineralnej lub źródlanej (7 - 10 szklanek). Woda pomaga usunąć z organizmu toksyny, pomaga utrzymać ciało i skórę w dobrej kondycji.

 • Zadbaj o swoją dietę, powinna być zrównoważona i zawierać wszystkie niezbędne substancje odżywcze. Jedz dużo owoców i warzyw. Witaminy i minerały zawarte w owocach i warzywach mają podstawowe znaczenie dla twojego organizmu. Warto przeczytać: Śliwka zapomniany owoc.

 • O prawidłowej diecie pisano już wiele więc nie będziemy tego powtarzać za wyjątkiem jednej rady unikaj tłustych wysokokalorycznych potraw. Poczytaj pisma o żywieniu i zdrowej diecie i co najważniejsze porady te zastosuj w praktyce.

 • Daj odpocząć swojej wątrobie. Stosuj przynajmniej raz w miesiącu całodzienna głodówkę. W tym czasie pij tylko wodę mineralną. (Przeciwwskazaniem do stosowania głodówki jest: anemia, niedożywienie, niektóre choroby jak niedoczynność tarczycy lub gruźlica).

 • Unikaj stresu!. Pod wpływem stresu twój organizm wydziela substancje, które powodują mobilizację i gotowość do działania na najwyższych obrotach, organizm przygotowuje się do walki lub ucieczki. Mechanizm ten odziedziczyliśmy po dalekich przodkach i działają one nadal chociaż w dzisiejszych czasach nie bardzo się sprawdzają, ponieważ w zdecydowanej większości przypadków stres jest wywoływany dzisiaj innymi czynnikami niż bezpośrednie zagrożenie życia. Bez względu na jego źródło stres powoduje pojawienie się w organizmie pewnych substancji, które jeżeli nie zostaną spożytkowane w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego, będą przyczyną złego samopoczucia a w ekstremalnych przypadkach mogą być przyczyną chorób. Unikaj zatem stresu!
  Naucz się panować nad sobą i relaksować się. Wybierz najskuteczniejszą dla siebie metodę relaksacji i stosuj ją zawsze kiedy poczujesz napięcie, zdenerwowanie. Długo utrzymujący się stres może spowodować przedwczesne siwienie włosów, poczucie przemęczenia, apatii, co natychmiast znajdzie odbicie w naszym wyglądzie. Zrelaksuj się i ciesz się życiem.

 • Uprawiaj ćwiczenia fizyczne, możliwie regularnie. Staraj się ćwiczyć na świeżym powietrzu to sprzyja lepszemu dotlenieniu.

 • Unikaj promieniowania UV, które jest jednym z ważniejszych czynników powodujących przedwczesne starzenie się skóry. Stosuj kosmetyki z filtrami UV. Opalenie się daje ładny wygląd ale na krótko, uszkodzenia komórek skóry spowodowane promieniami UV są znacznie trwalsze i trudne do zniwelowania. Jeżeli chcesz mieć opalona skórę stosuj samoopalacz lub kosmetyki koloryzujące skórę.

 • Jeżeli palisz rzuć ten nałóg czymprędzej! Ogranicz spożywanie alkoholu.
  Palenie tytoniu powoduje zatruwanie organizmu szkodliwymi substancjami, których działanie niweluje wszystkie nasze starania o zachowanie młodego i zdrowego wyglądu.
  Picie alkoholu żle wpływa na funkcjonowanie wątroby a to natychmiast odbija się na wyglądzie naszej cery.

 • Stosuj kosmetyki odpowiednie do dla twojej cery zawierające składniki przeciwdziałające starzeniu się skóry: witaminę C i E, retinol, ceramidy. Wypróbuj różne kosmetyki i wybierz te najlepiej działające na twoją skórę. Zadbaj o swój wygląd. Odpowiedni makijaż, fryzura spowodują lepsze samopoczucie a to wpływa korzystnie na wygląd ten zaś poprawia samopoczucie to samonapędzający się mechanizm który działa też w odwrotnym kierunku: złe samopoczucie odbija się na wyglądzie a wygląd wpływa na złe samopoczucie.


Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie prześlij nam swój adres e-mail.

E-mail:

Imię:   

Zgadzam się z Polityką Prywatności


Usługę obsługuje FreeBot

 

 


Surowce naturalne
Ponieważ coraz częściej otrzymujemy zapytania o naturalne surowce w małych opakowaniach. Zamieściliśmy listę surowców, które można nabyć w opakowaniach mniejszych niż te stosowane w przemyśle. Zapraszamy do zapoznania się z listą surowców.