Pomóż Marcelinie

 

 

Maseczki domowe
Zachęcamy do wypróbowania kilku maseczek domowej roboty.
Jeżeli wątpisz w celowość stosowania maseczek przygotowanych przez siebie przeczytaj krótki tekst o domowych maseczkach kosmetycznych.
Receptury maseczek do przygotowania w domu.
Zapraszamy i zachęcamy do własnych eksperymentów Zobacz domowe maseczki ..

Domowy wyrób kosmetyków
Masz za sobą pierwsze doświadczenia z własnej roboty maseczkami kosmetycznymi?
Dlaczego by nie spróbować zrobić sobie krem lub inny kosmetyk?


Rozstępy

Jak się uchronić przed nimi
i jak się ich pozbyć kiedy już się pojawią

Czym są rozstępy (definicja z Wikipedii):
Rozstępy (łac. striae distensae) - wrzecionowate pasma, występujące najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków i piersi. Powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych tworzących skórną strukturę. Można zapobiec ich powstaniu, ale gdy już się utworzą, można jedynie zmniejszyć ich widoczność. Przyczyny powstawania rozstępów to: czynniki hormonalne, znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie, ciąża, czynniki genetyczne oraz zaburzenie funkcjonowania tkanki łącznej.

Głównym powodem powstawania rozstępów jest uszkodzenie włókien elastyny, która jest odpowiedzialna za elastyczność skóry i jej zwięzłość. Elastyna utrzymuje we właściwej pozycji włókna kolagenu w skórze. Prawidłowa budowa włókien elastyny sprawia że są on wyjątkowo odporne na rozciąganie, mogą pod wpływem siły rozciągającej powiększać swoja długość nawet dwukrotnie i po ustąpieniu napięcia powracają do swojej pierwotnej długości.

Pod wpływem hormonów w właściwie jednego hormonu - kortyzolu - następuje osłabienie włókien elastyny, które stają się bardzie podatne na zerwanie. Kiedy nastąpi uszkodzenie elastyny, włókna kolagenu mogą się łatwo przemieszczać i w rezultacie pojawiają się rozstępy. Widoczne jako czerwone podłużne plamy umiejscowione w głebszych warstwach skóry. Rozstępy powstają na poziomie skóry właściwej.

Kto jest najbardziej narażony na powstawanie rozstępów?

    Ryzyko powstawania rozstępów wzrasta:
  • w czasie ciąży z powodu zmian w gospodarce hormonalnej organizmu, szybkiemu przybieraniu na wadze, możliwości powstawania niedoborów mikro i makro składników co może mieć wpływ na zdrowie (kondycję skóry),
  • w okresie dojrzewania (zmiany hormonalne, szybki wzrost układu kostnego),
  • u osób intensywnie ćwiczących i przyjmujących preparaty stymulujące przyrost masy ciała,
  • u osób które odchudzają się stosując głodówki ( niedożywienie i osłabienie organizmu powoduja podniesienie poziomu kortyzolu i podatności na powstawanie rozstępów),
  • u osób mających dziedziczne skłonności do powstawania rozstępów
  • u osób cierpiących na zaburzenia funkcjonowania tkanki łącznej
  • u osób poddawanych długotrwałemu stresowi ( kortyzol jest nazywany hormonem stresu, jego poziom w organiźmie wzrasta w wyniku oddziaływania stresu)

Idz do >>Rozstępy   1   2   3   4  

 Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie prześlij nam swój adres e-mail.

E-mail:

Imię:   

Zgadzam się z Polityką Prywatności


Usługę obsługuje FreeBot

 

 


Surowce naturalne
Ponieważ coraz częściej otrzymujemy zapytania o naturalne surowce w małych opakowaniach. Zamieściliśmy listę surowców, które można nabyć w opakowaniach mniejszych niż te stosowane w przemyśle. Zapraszamy do zapoznania się z listą surowców.