Pomóż Marcelinie

 

 

Maseczki domowe
Zachęcamy do wypróbowania kilku maseczek domowej roboty.
Jeżeli wątpisz w celowość stosowania maseczek przygotowanych przez siebie przeczytaj krótki tekst o domowych maseczkach kosmetycznych.
Receptury maseczek do przygotowania w domu.
Zapraszamy i zachęcamy do własnych eksperymentów Zobacz domowe maseczki ..

Domowy wyrób kosmetyków
Masz za sobą pierwsze doświadczenia z własnej roboty maseczkami kosmetycznymi?
Dlaczego by nie spróbować zrobić sobie krem lub inny kosmetyk?


Usuwanie rozstępów.

(1)

Pojawiające się na skórze widoczne rozstępy stwarzają problemy głównie natury estetycznej. Dążenie do pozbycia się rozstępów jest naturalne i zrozumiałe dla każdego kto dba o swój wygląd.

Metody usuwania rozstępów:

Metoda laserowa.

Usuwanie miejsc objetych zmianami przy pomocy promieni lasera. Najnowszą odmianą tej metody jest terapia typu Whisper Micro Laser Peel dająca lepsze i szybsze wyniki.
Terapia składa się z wielu zabiegów powtarzany co pewien czas.
Po każdym zabiegu obowiązkowy okres rekonwalescencji. Skóra wymaga specjalnej ochrony.

Kwas glikolowy.

Usuwa fragmenty skóry objete zmianami i stymuluje produkcję nowych komórek naskórka i syntezę włókien kolagenowych w warstwie powierzchniowej skóry właściwej.
Powtarzając wielokrotnie zabieg z użyciem kwasu glikolowego doprowadzamy do zastąpienia zabliźnionych rozstępów odbudowaną skórą o prawidłowym układzie włókien.
Podobnie jak po terapii laserem konieczny okres rekonwalescencji skóry.

Leczenie farmakologiczne

Z użyciem retinoidów, które wpływają na przywrócenie normalnych procesów rogowacenia, hamują stany zapalne w skórze, pobudzają fibroblasty do synyezy kolagenu oraz przeciwdziałają degradacji kolagenu.
Odmianą metody farmakologicznej są zabiegi polegające na wstrzykiwaniu w miejsca objęte zmianami mieszanek substancji stymulujących fibroblasty do produkcji kolagenu oraz ubstancji mających na celu wypełnienie i maskowanie rozstępów. Do tej grupy zaliczymy również zabiegi mazoterapii (pomimo że jest traktowana jako zabieg kosmetyczny).

Zabiegi chirurgiczne.

Zabiegi chirurigii estetycznej polegające na usunieciu obszarów skóry objętych zmianami i ewentualne zastąpienie ich zdrową skórą.

Mikrodermabrazja

Usuwanie zmienionych warstw skóry przypomocy głowicy diamentowej lub pyłu korundowego. Regeneruje i uelastycznia skórę, pobudza krążenie, pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, polega na mechanicznym złuszczaniu warstw naskórka specjalnym aparatem, który ściera i wysysa starte komórki.
Zależnie od stopnia inwazyjności może być wymagany okres rekonwalecencji.

Ponieważ zabiegi tego typu wykonywane są w specjalistycznych gabinetach, wymagają odpowiedniego wyposażenia oraz wiedzy, nie będziemy ich dokładniej opisywać.
Wyjątkiem może być mikrodermabrazja której prostrzą odmianę można stosowac w domu.
Na ten temat znajdziesz kilka słów w dalszej części artykułu.

Idz do >>Rozstępy   1   2   3   4  Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie prześlij nam swój adres e-mail.

E-mail:

Imię:   

Zgadzam się z Polityką Prywatności


Usługę obsługuje FreeBot

 

 


Surowce naturalne
Ponieważ coraz częściej otrzymujemy zapytania o naturalne surowce w małych opakowaniach. Zamieściliśmy listę surowców, które można nabyć w opakowaniach mniejszych niż te stosowane w przemyśle. Zapraszamy do zapoznania się z listą surowców.