Pomóż Marcelinie

 

 

Maseczki domowe
Zachęcamy do wypróbowania kilku maseczek domowej roboty.
Jeżeli wątpisz w celowość stosowania maseczek przygotowanych przez siebie przeczytaj krótki tekst o domowych maseczkach kosmetycznych.
Receptury maseczek do przygotowania w domu.
Zapraszamy i zachęcamy do własnych eksperymentów Zobacz domowe maseczki ..

Domowy wyrób kosmetyków
Masz za sobą pierwsze doświadczenia z własnej roboty maseczkami kosmetycznymi?
Dlaczego by nie spróbować zrobić sobie krem lub inny kosmetyk?


Usuwanie rozstępów w domu.

(2)

> Wszystkie zabiegi które mogą być wykonane w domu, bez konieczności wizyty w gabinecie kosmetycznym czy lekarskim.

Najprostrzym sposobem jest zastosowanie odpowiedniego kosmetyku na rozstępy.
Na rynku jest dostępnych sporo preparatów o takim przeznaczeniu.
Rozpiętość cen tego typu kosmetyków jest bardzo duża, zawiera się w przedziale od kilkunastu do kilkuset złotych.
Opinie co do skuteczności tych kosmetyków bywają diametralnie różne, w niektórych przypadkach osoby stosujące preparaty przeciw rozstępom informują o dużej skuteczności inne narzekają że specyfik nie działa zupełnie.
W internecie można natknąć się na strony internetowe, na których zamieszczane są rankingi kosmetyków na rozstępy.
Oczywiście czołowe miejsca rankingów zajmują najdroższe kosmetyki. Ponieważ nie ma sposobu żeby zweryfikować te opinie zalecamy daleko idącą ostrożność przy podejmowaniu decyzji o zakupie tego typu pereparatów.
Jeżeli jednak wydatek rzędu kilkuset złotych na nieskuteczny preparat nie stanowi problemu dla Ciebie problemu po prostu zignoruj tę radę.

Porównując składy różnych kosmetyków, doszliśmy do wniosku, że bez narażania na duże wydatki, osób, które zdecydują się skorzystać z naszej rekomendacji, możemy polecić następujące wyroby:

ZIAJKA KREM PRZECIW ROZSTĘPOM produkcji firmy Ziaja,
Krem na rozstępy produkcji firmy Ava,
FISSAN - Krem na rozstępy skóry z witaminą C E F produkcji firmy Sara Lee (jak podaje producent produkt przeznaczony przede wszystkim dla kobiet w ciąży)

Co powinny zawirać kosmetyki o działaniu przeciw rozstępom:

 • fitoestrogenów pobudzających syntezę kolagenu, ekstrakty z Centella asiatica, ekstrakty
 • wyciągi z soi - działanie antyutleniające, przeciwzapalne, pobudzajęce fibroblasty,
 • związki krzemu (silanole) - sprzyjają regeneracji włókien kolagenowych i elastycznych, zwalczają wolne rodniki,
 • pirogronian sodowy - stymuluje aktywność fibroblastów,
 • kwas mlekowy - zmniejsza rogowacenie naskórka,
 • witaminy A, C, E - właściwości antyoksydacyjne
 • witaminę F - mieszanina nienasyconych kwasów tłuszczowych - (linolowego, linolenowego i arachidowego) - wpływa na prawidłowy stan skóry i włosów, działa przeciwzapalnie, immunostymulująco, pobudza regenerację nabłonków i tkanki łącznej,
 • kwas hialuronowy
Oczywiście nie zdarza się aby wszystkie w/w składniki występowały w składzie jednego kosmetyku ale im ich jest więcej i w większym stężeniu wystepują tym większa szansa że preparat będzie skuteczny.

Innymi składnikami, które mogą przyczyniać się do przeciwdziałania powstawaniu rozstępów lub ich niwelowania są:

 • olej z masłosza (shea butter),
 • masło kakaowe,
 • olej jojoba,
 • olej z norki (mink oil)
Ten ostatni budzi sporo kontrowersji, ponieważ pozyskiwany jest tkanki tłuszczowej norek, jest więc surowcem pochodzenia zwierzęcego! Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami tego rodzaju surowce nie powinny być stosowane z kosmetykach produkowanych krajach należących do Unii Europejskiej (Dyrektywa UE).

W literaturze amerykańskiej poświęconej kosmetyce olej norkowy wymieniany jest jako jeden z bardziej skutecznych w pielęgnacji skóry narażonej na powstawanie rozstępów i zmarszczek. Wysoką wartośc pielęgnacyjną olej ten zawdzięcza unikalnemu składowi.

Olej norkowy zawiera mieszaninę kwasów tłuszczowych o strukturze podobnej do tej występującej w skórze człowieka.

Przeprowadzono wiele badań nad olejem norkowym w USA, Korei Płd., Japonii, które potwierdziły skutecznośc tego oleju. Olej norkowy jest dopuszczony do stosowania w kosmetykach w Japonii, kraju który ma chyba najbardziej restrykcyjne przepisy odnośnie substancji chemicznych stosowanych w kosmetykach. International Journal of Toxicology, Vol. 24, No. 3 Suppl, 57-64 (2005)

Mimo potwierdzonej skuteczności olej norkowy nie będzie stosowany w kosmetykach produkowanych w Europie. Dla jednych to dobra wiadomość dla innych zła. Jest też wiadomość, która mamy nadzieję ucieszy jednych i drugich, francuska firma CRM International wprowadziła do oferty handlowej zamiennik dla oleju norkowego, który produkowany jest na bazie olejów roślinnych Vegetable Mink OiI. Własności i skład kwasów tłuszczowych jest bardzo podobny do oryginału. Wkrótce zamieścimy więcej informacji na temat tego ciekawego surowca.

Idz do >>Rozstępy   1   2   3   4  Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie prześlij nam swój adres e-mail.

E-mail:

Imię:   

Zgadzam się z Polityką Prywatności


Usługę obsługuje FreeBot

 

 


Surowce naturalne
Ponieważ coraz częściej otrzymujemy zapytania o naturalne surowce w małych opakowaniach. Zamieściliśmy listę surowców, które można nabyć w opakowaniach mniejszych niż te stosowane w przemyśle. Zapraszamy do zapoznania się z listą surowców.