Pomóż Marcelinie

 

 

Maseczki domowe
Zachęcamy do wypróbowania kilku maseczek domowej roboty.
Jeżeli wątpisz w celowość stosowania maseczek przygotowanych przez siebie przeczytaj krótki tekst o domowych maseczkach kosmetycznych.
Receptury maseczek do przygotowania w domu.
Zapraszamy i zachęcamy do własnych eksperymentów Zobacz domowe maseczki ..

Domowy wyrób kosmetyków
Masz za sobą pierwsze doświadczenia z własnej roboty maseczkami kosmetycznymi?
Dlaczego by nie spróbować zrobić sobie krem lub inny kosmetyk?


Usuwanie rozstępów w domu.

(3)

Wracając do domowych metod walki z rozstępami poza używaniem gotowych kosmetyków możemy spróbować kilku domowych sposobów opartych na ogólnie dostępnych składnikach:

Dwa razy dziennie wcierać w miejsca narażone na powstawanie rozstępów:

  1. oliwę z oliwek (najlepiej jakości virgin) lub
  2. olej rzepakowy (niedoceniany rodzimy olej, który zawartością substancji aktywnych przewyższa oliwę)
  3. masło shea (naturalne lub rafinowane), żródła amerykańskie donoszą o dużej skuteczności masła shea w likwidowaniu już powstałych rozstepów,
  4. specyfiki powstałe ze zmieszania masła shea z innymi olejami np. olejem jojoba, olejem abisyńskim, meadowfoam,amarantusowym, lnicznikowym czy lnianym.
W dalszej części artykułu podamy kilka receptur na tego typu środki do przygotowania w domu.

Bardzo ważne żeby aplikowanie w/w środków łączyć z masażem. Masowanie skóry przyczynia się do jej wzmocnienia i obniżenia ryzyka powstania rozstępów.

Jeżeli na skórze już pojawiły się rozstępy masaż w połączeniu z kosmetykami o działaniu natłuszczająco nawilżającym przyśpiesza zanikanie rozstępów lub zmniejsza ich widoczność na skórze.

  1. Ważne aby masować skórę wzdłuż widocznych rozstępów.
  2. Masaż w kierunku poprzecznym może przyczynić się do pogłębienia rozstępów.
  3. Jeżeli to możliwe masaż prowadzimy również w kierunku przpływu krwi ( w kierunku serca) o ile nie koliduje z zaleceniem z punktu pierwszego (masaż wzdłuż rozstępów).
  4. Dobrym sposobem zapobiegającym powstawaniu rozstępów jest niezbyt mocne podszczypywanie skóry.
  5. W czasie kąpieli stosujemy na miejsca objete rozstępami natrysk na przemian ciepłą i zimną wodą. Poprawi to krążenie i pobudzi skórę do szybszej regeneracji.
Skutecznym zabiegiem wspomagającymi i podnoszącym skuteczność aplikowanych na skórę preparatów jest regularne wykonywanie peelingu miejsc w których pojawiły się rozstępy. Zleżnie od efektywności peeling można go powtarzać co 4 - 7 dni. Im mocniejszy (agresywniejszy) peeling tym pozostawiamy więcej czasu skórze na zregenrerowanie się.

Jeszcze jedna wskazówka. Peeling podwyższa wrażliwość skóry na promienie UV.
Skóra szybciej się opala. Generalną zasadą jest unikanie wystawiania się na promienie słoneczne ( również solarium).
W przypadku kiedy walczymy z rozstępami nie zawsze ta ogólna reguła jest słuszna. W wielu przypadkach opalanie skóry powodowało zmniejszenie widoczności zrozstępów. Warto to sprawdzić "na własnej skórze".
Oczywiście opalanie musi być stopniowe. Zaczynamy od kilku kilkunastu minut zależnie od intensywności z jaką operuje słońce. Po kilku godzinach po kąpieli słonecznej sprawdzamy efekt . Jeżeli nie następuje powiększenie kontrastu między kolorem rozstępów a normalną skórą możemy kontynuować terapię słoneczną. W pierszych dniach nie stosujemy kremów z filtrami UV. Skórę smarujemy oliwką lub najlepiej masłem shea, zabezpieczymy skórę przed nadmiernym wysuszeniem a jednocześnie nie będziemy blokować promieni UV przed głębszym wnikaniem w naszą skórę.
Po opalaniu i umyciu się ponownie wcieramy któryś z opisanych preparatów, tym razem najlepiej zastosować krem lub balsam zawierający masło shea i masło kakaowe mające własności naturalnego brązera.

Idz do >>Rozstępy   1   2   3   4  Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie prześlij nam swój adres e-mail.

E-mail:

Imię:   

Zgadzam się z Polityką Prywatności


Usługę obsługuje FreeBot

 

 


Surowce naturalne
Ponieważ coraz częściej otrzymujemy zapytania o naturalne surowce w małych opakowaniach. Zamieściliśmy listę surowców, które można nabyć w opakowaniach mniejszych niż te stosowane w przemyśle. Zapraszamy do zapoznania się z listą surowców.