Pomóż Marcelinie

 

 

Maseczki domowe
Zachęcamy do wypróbowania kilku maseczek domowej roboty.
Jeżeli wątpisz w celowość stosowania maseczek przygotowanych przez siebie przeczytaj krótki tekst o domowych maseczkach kosmetycznych.
Receptury maseczek do przygotowania w domu.
Zapraszamy i zachęcamy do własnych eksperymentów Zobacz domowe maseczki ..

Domowy wyrób kosmetyków
Masz za sobą pierwsze doświadczenia z własnej roboty maseczkami kosmetycznymi?
Dlaczego by nie spróbować zrobić sobie krem lub inny kosmetyk?


powrót

SKWALAN (squalane)

Jest surowcem stosowanym w kosmetyce od bardzo dawna. Skwalan z oleju z oliwekSkwalan pełni w recepturach kosmetycznych funkcję emolienta. Skwalan jest lekkim olejem, bezbarwnym, bez zapachu. Bardzo szybko wchłanianym przez naskórek. Nie pozostawia tłustego filmu na powierzchni, korzystne działanie skwalanu polega głównie na uszczelnieniu cementu między komórkowego. Następuje poprawa funkcji barierowych naskórka, zmniejszenie utraty wody, poprawa sprężystości skóry, w pewnym zakresie również wygładzenie zmarszczek oraz wzrost odporności na zewnętrzne szkodliwe czynniki, które wpływają na procesy starzenia się skóry.

Skwalan otrzymywany jest w procesie hydrogenizacji skwalenu.

Skwalan i skwalen są często mylone ze sobą. Na wielu stronach internetowych można znaleźć błędne informacje o skwalanie, któremu przypisywane są właściwości skwalenu.

Skwalan nie jest antyoksydantem, nie wychwytuje wolnych rodników. Skwalan w swojej strukturze cząsteczkowej nie posiada podwójnych wiązań atomowych. Skwalan jest bardzo odporny na procesy utleniania. Skwalan nie występuje w sposób naturalny w skórze człowieka.

Niektóre sklepy internetowe oferujące skwalan reklamują go informacją, że ich skwalan ma certyfikat organiczny Ecocert.
To bzdura, skwalan na chwilę obecną nie może uzyskać certyfikatu organicznego ECOCERT. Proces hydrogenizacji jest zaledwie tolerowany przez Ecocert więc skwalan w najlepszym przypadku może uzyskać dopuszczenie do stosowania w kosmetykach naturalnych czy ekologicznych. Nie oznacza to, że skwalan ma certyfikat organiczny Ecocert bo takowego mieć nie może!

Proces produkcji skwalanu jest kosztowny co powoduje że ceny skwalanu jako surowca są bardzo wysokie.

Na szczęście zaczynają pojawiać się surowce otrzymywane innymi metodami niż hydrogenizacja, które mogą w pełni zastąpić w kosmetykach skwalan. Surowce te oferują podobne własności funkcjonalne przy znacznie niższych cenach.

Niedługo zamieścimy opisy kilku takich produktów.Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie prześlij nam swój adres e-mail.

E-mail:

Imię:   

Zgadzam się z Polityką Prywatności


Usługę obsługuje FreeBot

 

 


Surowce naturalne
Ponieważ coraz częściej otrzymujemy zapytania o naturalne surowce w małych opakowaniach. Zamieściliśmy listę surowców, które można nabyć w opakowaniach mniejszych niż te stosowane w przemyśle. Zapraszamy do zapoznania się z listą surowców.