Pomóż Marcelinie

 

 

Maseczki domowe
Zachęcamy do wypróbowania kilku maseczek domowej roboty.
Jeżeli wątpisz w celowość stosowania maseczek przygotowanych przez siebie przeczytaj krótki tekst o domowych maseczkach kosmetycznych.
Receptury maseczek do przygotowania w domu.
Zapraszamy i zachęcamy do własnych eksperymentów Zobacz domowe maseczki ..

Domowy wyrób kosmetyków
Masz za sobą pierwsze doświadczenia z własnej roboty maseczkami kosmetycznymi?
Dlaczego by nie spróbować zrobić sobie krem lub inny kosmetyk?


SPOSÓB NA TRĄDZIK
(trochę kontrowersyjny)

Trądzik jest widocznym sygnałem, że jakieś procesy fizjologiczne w naszym organizmie nie przebiegają w sposób prawidłowy. Jednym z najczęstrzych powodów pojawiania się trądziku są złe nawyki żywieniowe. Zła dieta, spożywanie potraw, które szkodzą naszemu organizmowi ma wpływ na procesy fizjologiczne powodując pogorszenie kondycji całego organizmu.

Kiedy ilość szkodliwych substancji jakie wprowadzamy do organizmu przekroczy pewien poziom, samoregulujące i oczyszczające mechanizmy nie będą wystarczająco wydajne aby utrzymać wewnętrzna równowagę. Zakłócenia homeostazy (homeodynamiki) mogą objawiać się wystąpieniem na skórze stanów zapalnych w różnej postaci. Najprostrzą metodą leczenia trądziku jest zmiana sposobu odżywiania na bardziej sprzyjający naszemu zdrowiu.

W amerykańskich serwisach internetowych zajmujących się problematyką leczenia i zapobiegania trądziku, pojawił się dosyć kontrowersyjny artykuł omawiający nietypowy sposób walki z trądzikiem. Podstawowym założeniem tej terapii jest rezygnacja ze spożywania śniadania.

Zdecydowana większość specjalistów zajmujących się sposobami zdrowego odżywiania podkreśla znaczenie śniadania jako podstawowego posiłku w ciągu dnia dla każdego kto poważnie myśli o własnym zdrowiu.

Zdaniem autora amerykańskiej publikacji nie w każdym przypadku spożywanie śniadania ma równie korzystny wpływ na nasz organizm.

W czasie snu nasz organizm regeneruje się oraz oczyszcza z toksyn. Im bardziej przedłużymy czas oczyszczania organizmu tym lepiej dla naszego zdrowia i wyglądu naszej skóry. Jak w praktyce realizować kurację trądziku "bez śniadania"?

Bardzo prosto.

Rano wstajemy z łóżka i staramy się nie jeść możliwie jak najdłużej, przed wyjściem z domu zjadamy jeden owoc najlepiej: pomarańczę, grejfruta lub jabłko. Ważne aby był to naturalny owoc może go zastąpić świeżo wyciśnięty sok ale nie sok z kartonu czy butelki kupiony w sklepie. Soki znajdujące się w handlu mogą zawierać: konserwanty, cukier lub inne składniki nie występujące w naturalnych owocach.

Jeżeli warunki na to pozwolą zjedzenie owocu można odłożyć na później (zjemy go w czasie przerwy w szkole czy w pracy). Owoc będzie jedynym posiłkiem do godziny 13 - 14 kiedy to możemy zjeść większy posiłek. Oczywiście nie powinien być to hamburger czy inny fastfood. Staramy się odżywiać zdrowo. Później w ciągu dnia możemy zjeść jeszcze inne posiłki aby zaspokoić głód.
Ostatni posiłek zjadamy nie później niż na 2 -3 godziny przed snem.

Zastosowanie powyższej diety powinno przynieść pierwsze zauważalne wyniki już po ok. siedmiu dniach.

Pozytywne efekty zdaniem autora zmotywują nas do wprowadzenia kolejnego kroku w naszej terapii.

Polega on na ograniczeniu lub całkowitym wyeliminowaniu z naszej diety kofeiny oraz innych substancji stymulujących.

Kofeina nie wywołuje co prawda trądziku ale przyczynia się do jego cięższego przebiegu podobnie działają inne substancje pobudzające. Ograniczenie lub eliminacja kofeiny z naszej diety pomoże w szybszym pozbyciu się trądziku.

Trzecim krokiem w naszej terapii będzie wyeliminowanie z diety cukru. Cukier jest znanym czynnikiem mającym wpływ na powstawanie i przebieg trądziku. Najlepiej byłoby odstawić cukier od razu, jeżeli jest to zbyt trudne należy stopniowo ograniczać ilość spożywanego cukru.

Ostatnim punktem w naszej terapii jest eliminacja z diety twardych olejów, unikamy frytek, krakersów, ciasteczek (dodatkowo zawierają cukier więc już wcześniej powinny zniknąć z naszej diety, jeżeli tak się nie stało zróbmy to teraz, skreślamy ciasteczka).

Pijmy dużo wody mineralnej!

Wszystkich którzy zdecydują się wypróbować opisaną metodę zachęcamy do podzielenia się z nami opiniami na temat jej skuteczności informacje zamieścimy w naszym serwisie ku pożytkowi nas wszystkich.


Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie prześlij nam swój adres e-mail.

E-mail:

Imię:   

Zgadzam się z Polityką Prywatności


Usługę obsługuje FreeBot

 

 


Surowce naturalne
Ponieważ coraz częściej otrzymujemy zapytania o naturalne surowce w małych opakowaniach. Zamieściliśmy listę surowców, które można nabyć w opakowaniach mniejszych niż te stosowane w przemyśle. Zapraszamy do zapoznania się z listą surowców.